Bestseller Promocja

CHORY WE WSTRZĄSIE

CHORY WE WSTRZĄSIE redakcja naukowa: Urszula Zielińska-Borkowska i Tomasz Skirecki We wszystkich rodzajach wstrząsu dochodzi do zaburzeń metabolicznych i komórkowych, które odpowiadają za rozwój niewydolności narządowej. Jednakże ze względu na istotne różnice w patofizjologii, obrazie klinicznym i postępowaniu leczniczym, wyróżniono cztery główne rodzaje wstrząsu: hipowolemiczny, dystrybucyjny, kardiogenny i obturacyjny. W każdego rodzaju wstrząsie można wyodrębnić dodatkowe typy ze względu na etiologię. Książka jest pracą zbiorową, a kolejne rozdziały zostały napisane

Czytaj więcej
  • Wydawnictwo Makmed
  • Oprawa miękka
  • Rok wydania 2020
  • Ilość stron 416
106,99 zł 120,00 zł Oszczędzasz 11%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 120,00 zł

Darmowa dostawa Do darmowej dostawy brakuje 300,00 zł. Najtańsza dostawa 6,99 zł.
Zaufany sklep 100 000+ klientów w Polsce i Europie Na rynku od 1999 roku
Zwrot do 30 dni Bezpieczne płatności

Często kupowane razem

Ten produkt
W sumie: 729,29 

Opis książki

CHORY WE WSTRZĄSIE

redakcja naukowa: Urszula Zielińska-Borkowska i Tomasz Skirecki

We wszystkich rodzajach wstrząsu dochodzi do zaburzeń metabolicznych i komórkowych, które odpowiadają za rozwój niewydolności narządowej. Jednakże ze względu na istotne różnice w patofizjologii, obrazie klinicznym i postępowaniu leczniczym, wyróżniono cztery główne rodzaje wstrząsu: hipowolemiczny, dystrybucyjny, kardiogenny i obturacyjny. W każdego rodzaju wstrząsie można wyodrębnić dodatkowe typy ze względu na etiologię.

Książka jest pracą zbiorową, a kolejne rozdziały zostały napisane przez klinicystów, którzy na co dzień w praktyce zajmują się leczeniem i badaniem wstrząsu. Autorzy dołożyli starań, aby zalecenia co do terapii były zgodne z najnowszymi wytycznymi postępowania w poszczególnych rodzajach wstrząsu. Wierzymy, ze niniejsza publikacja będzie wsparciem w codziennej pracy całego personelu zajmującego się chorymi we wstrząsie.

Nasze opracowanie trafia do Państwa rąk w szczególnym okresie, gdy świat ogarnięty jest pandemią wirusa SARS-CoV-2. Jednakże zdecydowaliśmy o pominięciu tego zagadnienia w niniejszej publikacji, zważywszy na niewystarczającą ilość przeprowadzonych rzetelnych i poprawnych metodologicznie badan klinicznych. Liczymy, ze efekty już zainicjowanych i kolejnych badań, pozwolą na wprowadzenie skutecznych metod leczenia COVID-19.

Dr Urszula Zielińska-Borkowska i Dr Tomasz Skirecki

Wstrząs jest stanem klinicznym, z którym zetknie się najpewniej każdy lekarz, pielęgniarka i ratownik medyczny. Ostatnia monografia, która w całości poświęcona była temu zagadnieniu (autorstwa Prof. Jacka Jastrzębskiego) ukazała się 28 lat temu! W piśmiennictwie anglojęzycznym również odczuwalny jest brak monografii traktujących w wyczerpujący sposób o wstrząsie. Bardzo mnie cieszy inicjatywa Pani dr Urszuli Zielińskiej-Borkowskiej i Pana dr. Tomasza Skireckiego, której finalnym efektem jest niniejsza publikacja, przekazana w Państwa ręce. Cieszę się tym bardziej, że miałem (co prawda niewielki) udział w jej powstaniu. Liczę, że książka okaże się interesującą lekturą i źródłem wiedzy nie tylko dla specjalistów, lekarzy, którzy dopiero szkolą się w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii (wkrótce stanie się pozycją obowiązkową w przygotowaniach do PES), lecz również dla lekarzy innych specjalności i szerokiego grona przedstawicieli pozostałych grup zawodowych w ochronie zdrowia.

Prof. Radosław Owczuk

Informacje szczegółowe

Wydawnictwo Makmed
Autorzy Tomasz Skirecki, Urszula Zielińska-Borkowska
ISBN 9788395132735
Oprawa miękka
Rok wydania 2020
Ilość stron 416
Wydanie I
  • Darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 300 zł

  • Wysyłamy także za granicę. Wszystkie koszty ustalamy indywidualnie z klientem

  • Służymy pomocą w razie pytań lub jakichkolwiek problemów

  • Współpracujemy z wieloma polskimi producentami

  • 14 dni kalendarzowych na zwrot

  • Wszystkie zamówienia pakujemy sami i wysyłamy najszybciej jak to możliwe