Promocja

Drogowskazy w geriatrii

Drogowskazy w geriatrii Autor: Dorota Religa, Jarosław Derejczyk W geriatrii pełne wyzdrowienie i wyleczenie choroby zostaje zastąpione zazwyczaj zmnijeszeniem dolegliwości i zahamowaniem tempa spadku sprawności funkcjonalnej. Radykalne usunięcie tych niedomagań, typowe dla medycyny zabiegowej, w geriatrii jest kwestią skutecznego zmniejszenia zagrożenia. Drogowskazy w geriatrii to książka przygotowana przez lekarzy geriatrów dysponujących obszerną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Autorzy przedstawiają możliwości geriatrii w diagnostyce i leczeniu osób starszych, u których choroby związane

Czytaj więcej
  • Wydawnictwo PZWL
  • Oprawa miękka
  • Rok wydania 2021
  • Ilość stron 644
186,00 zł 204,00 zł Oszczędzasz 9%

Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 204,00 zł

Darmowa dostawa Do darmowej dostawy brakuje 300,00 zł. Najtańsza dostawa 6,99 zł.
Zaufany sklep 100 000+ klientów w Polsce i Europie Na rynku od 1999 roku
Zwrot do 30 dni Bezpieczne płatności

Często kupowane razem

Ten produkt
W sumie: 769,51 

Opis książki

Drogowskazy w geriatrii

Autor: Dorota Religa, Jarosław Derejczyk

W geriatrii pełne wyzdrowienie i wyleczenie choroby zostaje zastąpione zazwyczaj zmnijeszeniem dolegliwości i zahamowaniem tempa spadku sprawności funkcjonalnej. Radykalne usunięcie tych niedomagań, typowe dla medycyny zabiegowej, w geriatrii jest kwestią skutecznego zmniejszenia zagrożenia.

Drogowskazy w geriatrii to książka przygotowana przez lekarzy geriatrów dysponujących obszerną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Autorzy przedstawiają możliwości geriatrii w diagnostyce i leczeniu osób starszych, u których choroby związane z procesami starzenia stają się widocznym wyzwaniem dla medycyny.
W publikacji przybliżono m.in.: mechanizmy starzenia się organizmu (szlaki sygnalne starzenia i długowieczności oraz modulujące tempo starzenia), wybrane narzędzia całościowej oceny geriatrycznej (COG), metody oceny statusu poznawczego i zaburzeń zachowania pacjenta geriatrycznego oraz regulacje prawne wobec osób z otępieniem.
Autorzy dzielą się praktyczną wiedzą w zakresie problemów chirurgii i ortopedii geriatrycznej (ocena geriatryczna pacjenta, aktywna opieka okołooperacyjna, przygotowanie do planowanego zabiegu pacjenta z wielochorobowością, rozpoznawanie i leczenie bólu oraz majaczenia u pacjenta geriatrycznego w okresie przedoperacyjnym i pooperacyjnym).
W książce wiele uwagi poświęcono także leczeniu pacjentów w stanie kruchości (diagnostyka, interwencje profilaktyczne i lecznicze oraz błędy w leczeniu chorych w stanie kruchości), a także pacjentów geriatrycznych z cukrzycą, depresją i otępieniem oraz ze spowolnieniem ruchowym. W opisach konkretnych przypadków przedstawiono zastosowane terapie geriatryczne.
Publikacja powstała z myślą o specjalistach m.in. medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych oraz diabetologach, a także specjalistach dziedzin zabiegowych, tak aby wesprzeć ich w niesieniu pomocy pacjentom geriatrycznym.

Informacje szczegółowe

Wydawnictwo PZWL
Autorzy Dorota Religa, Jarosław Derejczyk
ISBN 9788320063325
Oprawa miękka
Rok wydania 2021
Ilość stron 644
Wydanie I
  • Darmowa wysyłka dla zamówień powyżej 300 zł

  • Wysyłamy także za granicę. Wszystkie koszty ustalamy indywidualnie z klientem

  • Służymy pomocą w razie pytań lub jakichkolwiek problemów

  • Współpracujemy z wieloma polskimi producentami

  • 14 dni kalendarzowych na zwrot

  • Wszystkie zamówienia pakujemy sami i wysyłamy najszybciej jak to możliwe