
WPROWADZENIE DO DIAGNOZY PIELĘGNIARSKIEJ
- Wydawca: PZWL
- Rok wydania: 2007, dodruk 2016
- Wydanie: I
- Ilość stron: 218
- Oprawa: miękka
- ISBN: 978-83-200-5233-6
59,90 zł
lub za 0zł przy zakupach
powyżej 299zł Najniższa cena z 30 dni: 67,90 zł
Zamówienia złożone od dnia 20 XII 2021 r. mogą zostać zrealizowane w styczniu.
UWAGA!
Delikatny defeklt okładki
W oddanym do rąk czytelnika opracowaniu szczególną uwagę zwrócono na stan światowej wiedzy na temat procesu diagnozowania i samej diagnozy pielęgniarskiej. Ukazano możliwości korzystania z ujednoliconego, standaryzowanego języka pielęgniarskiego, co we współczesnym, zinformatyzowanym świecie uznawane jest za niezbędne. Opisano także różne niezbędne systemy informatyczne, pozwalające na racjonalne, ujednolicone kodowanie i przetwarzanie danych, z wykorzystaniem dostępnych elektronicznych środków przekazu.
W pierwszych, wprowadzających rozdziałach omówiono filozofię pielęgniarstwa i wyjaśniono istotę diagnozy pielęgniarskiej. Opisano historię klasyfikowania diagnoz w Stanach Zjednoczonych i Europie i ukazano czynniki leżące u podstaw powstania najbardziej znanych taksonomii: amerykańskiej, opracowanej przez Północnoamerykańskie Towarzystwo Pielęgniarskie oraz Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej nazywanej "europejską".
W kolejnych rozdziałach, w celu ukazania znaczenia informatyki i systemów informatycznych dla prawidłowego funkcjonowania współczesnej, szeroko rozumianej opieki, opisano stan rzeczywistego i pożądanego zinformatowania medycyny i pielęgniarstwa.
Całosc uzupełniaja rozdziały dotyczące komunikacji w pielęgniarstwie: tradycyjnej i elektronicznej. W procesie gromadzenia i przetwarzania danych, który dokonuje się współcześnie, proste, szybkie i efektywne komunikowanie się, pozwalające na jednoczesne przesyłanie i przetwarzanie dużej ilości gromadzonych informacji, ma ogromne znaczenie.
1. Pielęgniarstwo i jego filozofia.
2. Pielęgniarstwo i pielęgniarka wobec nowych wyzwań.
3. Czym jest diagnoza?
4. Miejsce diagnozy w pielęgniarstwie.
5. Historia klasyfikacji i kategoryzacji diagnoz pielęgniarskich.
6. Zapotrzebowanie na systemy informatyczne w medycynie.
7. Informatyka w pielęgniarstwie.
8. Pielęgniarski system informatyczny.
9. Założenia i istota klasyfikacji NANDA.
10. Założenia i istota ICNP.
11. Doświadczenia z wykorzystaniem ICNP.
12. Przetwarzanie informacji i transmitowanie danych.
13. Komunikowanie się na potrzeby diagnozowania i diagnozy.
14. Przygotowanie pielęgniarek na potrzeby diagnozowania i diagnozy.
Ważniejsze bazy danych.
Skorowidz.
Strona Internetowa Medicon.pl korzysta z plików cookies. Możesz je wyłączyć w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.