
DELIRIUM ROZPOZNAWANIE POSTĘPOWANIE TERAPEUTYCZNE ZAPOBIEGANIE
- Wydawca: Edra Urban & Partner
- Rok wydania: 2023
- Wydanie: I
- Ilość stron: 93
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788367447195
51,90 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 51,90 zł
Delirium Rozpoznawanie Postępowanie terapeutyczne Zapobieganie
Autor: Sabina Krupa
Dr n. o zdr. Sabina Krupa, pielęgniarka, specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, adiunkt w Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego, członek Zarządu na stanowisku Dyrektora Zarządzającego w World Federation of Critical Care Nurses (WFCCN), reprezentantka Polski w Grupie Fokusowej FoNSE w European Specialist Nurses Organisation (ESNO), członek European Delirium Association, autorka kilkunastu prac naukowych związanych z tematyką delirium, a także wystąpień na konferencjach w Polsce i za granicą. Oprócz pracy naukowej, na co dzień pracuje w Klinice Kardiochirurgii z Pododdziałem Intensywnej Terapii Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie również ma do czynienia z pacjentami, u których występuje delirium. Tematyką delirium interesuje się od dawna, a od kilku lat prowadzi badania z zakresu tego zagadnienia.
"Pragnę oddać w Państwa ręce pozycję, której dotychczas brakowało w księgarniach i internetowych sklepach. Książkę, która pozwala poznać problem majaczenia, a także zrozumieć człowieka, którego zagubiła choroba. Mam przekonanie, że może się ona stać drogowskazem dla pracowników szpitali, opiekunów i samych pacjentów, którzy cierpią na delirium.
Niniejsza pozycja naukowa obejmuje swoją tematyką delirium, którego doświadczają pacjenci różnych oddziałów szpitalnych. Omówiono w niej problemy pacjenta zarówno geriatrycznego, pediatrycznego, jak i znajdującego się w stanie zagrożenia życia.
Treści przeplatane są wskazówkami i poradami, które mogą pomóc w zrozumieniu postawy naszego pacjenta. Żywię nadzieję, że niniejsza pozycja naukowa znajdzie swoje miejsce zarówno na półkach klinicystów, jak i rodzin pacjentów, którzy cierpią bądź cierpieli z powodu majaczenia. Mam również ogromną nadzieję, że książka, którą Państwu przekazuję, będzie wykorzystywana do edukacji młodej kadry do pracy w ochronie zdrowia."
Sabina Krupa
Książka Delirium. Rozpoznawanie, postępowanie terapeutyczne, zapobieganie jest zbiorem najważnieszych zagadnień związanych z delirium (majaczeniem). Delirium jest zaburzeniem poznawczym charakteryzującym się deficytami uwagi, pamięci, orientacji czy też mowy. Majaczenie jest poważnym problemem głównie wśród osób starszych na każdym etapie opieki. Pomimo że temat ten jest bardzo ważny pod względem klinicznym, ekonomicznym i społecznym, pozostaje on stosunkowo źle rozumiany i błędnie diagnozowany.
Niniejsza książka nie tylko dostarcza najnowocześniejszych informacji na temat delirium, obejmujących epidemiologię, patofizjologię, ocenę, diagnozę, przyczyny, profilaktykę i zarządzanie, ale także zapewnia oparte na dowodach praktyczne informacje na temat delirium. Te wszystkie informacje mogą znacznie poprawić jakość opieki nad pacjentem znajdującym się w stanie delirium.
Pozycja naukowa, którą oddaję w Państwa ręce, może stać się zarówno podręcznikiem, jak i poradnikiem, z którego możecie Państwo korzystać na każdym oddziale i w każdej sytuacji, kiedy istnieje ryzyko rozwoju delirium. Majaczenie to podstępne schorzenie, które może wystąpić u każdego z nas. Może znacząco wpłynąć na przedłużenie czasu pobytu pacjenta na oddziale. Pragnę wyrazić swoje ogromne uznanie dla Naukowców, na co dzień zajmujących się tematyką delirium, którzy dostarczają informacji i badań naukowych, w jaki sposób radzić sobie z majaczeniem.
Państwu, Czytelnikom, życzę owocnej lektury, mając nadzieję, że informacje, które przekazuję, będą pomocne w codziennej pracy i opiece nad pacjentami.
Delirium Rozpoznawanie Postępowanie terapeutyczne Zapobieganie
Autor: Sabina Krupa
Rozdział 1. Definicja, podtypy i czynniki ryzyka delirium
Rozdział 2. Diagnostyka różnicowa delirium .
Rozdział 3. Wybrane narzędzia do diagnostyki i oceny delirium
Rozdział 4. Majaczenie u pacjenta w stanie zagrożenia życia
Rozdział 5. Delirium tremens
Rozdział 6. Delirium w geriatrii
Rozdział 7. Delirium u dzieci
Rozdział 8. Postępowanie farmakologiczne i niefarmakologiczne u dorosłych i dzieci z majaczeniem
Rozdział 9. Opieka pielęgniarska i profilaktyka delirium
Rozdział 10. Opisy przypadków
Rozdział 11. Krótki poradnik dla osób, które doświadczyły delirium i dla ich opiekunów