
NIEWYDOLNOŚĆ SERCA W GABINECIE LEKARZA POZ DIAGNOSTYKA I LECZENIE
- Wydawca: PZWL
- Rok wydania: 2023
- Wydanie: I
- Ilość stron: 120
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788301227630
87,90 zł
lub za 0zł przy zakupach
powyżej 299zł Najniższa cena z 30 dni: 87,90 zł
Zamówienia złożone od dnia 20 XII 2021 r. mogą zostać zrealizowane w styczniu.
Niewydolność serca W gabinecie lekarza POZ Diagnostyka i leczenie
Autor: Krzysztof Ozierański, Marcin Grabowski
Kolejne wydanie z serii „W gabinecie lekarza POZ” poświęcone pacjentom z niewydolnością serca, przygotowane przez doświadczonych lekarzy, głównie z I Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Niewydolność serca jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji osób dorosłych w Polsce i stanowi duże wyzwanie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. To do nich bowiem należy rozpoznanie i zastosowanie odpowiedniego leczenia na poziomie POZ lub też w razie konieczności skierowanie na dalsze leczenie do specjalisty i to od ich umiejętności i postaw zależy przedłużenie życia i polepszenie jego jakości u chorych.
W warunkach polskiej ochrony zdrowia lekarze rodzinni mają coraz większe możliwości diagnostyki HF (echokardiografia przezklatkowa i badania stężeń peptydów natriuretycznych, które są kluczowe w diagnostyce HF). Dlatego tak ważna jest edukacja lekarzy pierwszego kontaktu i lekarzy rodzinnych w tym zakresie.
Wydanie przedstawia wszystkie niezbędne informacje, którą pozwolą lekarzowi podstawowej opieki zdrowotnej zaopiekować się pacjentem według najlepszych standardów: odpowiada na pytania, kiedy podejrzewać i jak diagnozować niewydolność serca u pacjenta w POZ, jakie są objawy i prezentacja kliniczna najczęstszych etiologii, jak zoptymalizować leczenie w zależności od frakcji wyrzutowej lewej komory, porusza niezwykle istotną kwestię specyfiki opieki nad pacjentem z wielochorobowością, a także z kardiologicznym urządzeniem wszczepialnym. Publikację uzupełniają dydaktyczne opisy przypadków pacjentów: jeden przedstawia pacjenta leczonego skutecznie z ramach POZ, drugi ilustruje, jakiego pacjenta należy skierować do specjalisty.
Cenne treści uzupełniają w publikacji czytelne schematy, tabele i ryciny, które ułatwiają przyswajanie i zapamiętywanie treści.
Niewydolność serca W gabinecie lekarza POZ Diagnostyka i leczenie
Autor: Krzysztof Ozierański, Marcin Grabowski
1. Kiedy podejrzewać i jak diagnozować niewydolność serca pacjenta w POZ? Objawy i prezentacja kliniczna najczęstszych etiologii.
2. Jak optymalizować leczenie pacjenta z niewydolnością serca POZ w zależności od frakcji wyrzutowej lewej komory?
3. Jak opiekować się pacjentem z niewydolnością serca i wielochorobowością w POZ? Jakie badania i komu zlecać?
4. Jak opiekować się pacjentem z niewydolnością serca i kardiologicznym urządzeniem wszczepialnym?
5. Na co należy zwracać szczególną uwagę w długotrwałej obserwacji pacjenta z niewydolnością serca? Jak powinna wyglądać edukacja pacjenta i współpraca lekrza POZ z kardiologiem?
6. Opis przypadku - pacjent z niewydolnością serca leczony skutecznie w POZ.
7. Opis przypadku - pacjent z niewydolnością serca wymagający skierowania do kardiologa lub szpitala.
Strona Internetowa Medicon.pl korzysta z plików cookies. Możesz je wyłączyć w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.