SPOSOBY NA ZŁOŚĆ GNIEW I DOBRE RELACJE WORKBOOK INSPIROWANY TERAPIĄ DBT
- Wydawca: Levyz
- Rok wydania: 2023
- Ilość stron: 134
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788366633360
44,90 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 45,02 zł
Sposoby na złość gniew i dobre relacje Workbook inspirowany terapią DBT
Książka rekomendowana przez psychoterapeutów dziecięcych.
Książka-narzędzie, które może być stosowane zarówno w domu z rodzicem, jak i w gabinecie psychologa. Złość rzadko rodzi się w próżni, najczęściej odczuwamy tę emocję w kontekście relacji międzyludzkich. Często jest przykrywką dla wielu innych emocji, które w sobie nosimy. Opierając się na powyższych założeniach, książka przedstawia 35 aktywacji inspirowanych terapią dialektyczno-behawioralną. Niewiele teorii, dużo ćwiczeń, gra psychoedukacyjna i autorskie metody pracy psychologicznej inspirowane DBT, np. rozbrajanie bomby złości inspirowane analizą łańcuchową czy Domek Złości. DBT jest certyfikowaną metodą terapeutyczną o kliniczne udowodnionej skuteczności. Ćwiczenia mogą być też wykorzystywane w ramach elementarnej pracy psychologicznej. To pierwsza książka z serii 4 potwory i złość. Seria nawiązuje do 4 stylów radzenia sobie ze złością: apatyczny, pasywny, wybuchowy, asertywny. Workbook powstał z myślą o dzieciach, które złość odczuwają intensywnie i reagują wybuchowo.
„Wspaniała ćwiczeniówka, która pomaga terapeutom i rodzicom wspierać dzieci, które nie radzą sobie z silnymi emocjami. W obecnych czasach, gdy dzieci i ich rodziny pozostają pod niespotykaną dotąd presją, taka pomoc jest niezwykle ważna. Autorka opisuje tak wiele przydatnych pomysłów, że z pewności znajdziesz tu narzędzie odpowiednie dla twojego dziecka”.
Susan Nightingale, LICSW, wiceprezeska ds. zdrowia psychicznego w SOME
„Na każdej stronie widać ekspercką wiedzę i lata praktyki Christiny w pracy psychologicznej z dziećmi. Aktywacje są przemyślane i zwięzłe. Różnorodne zadania angażują małych odbiorców i przemawiają do nich. To łatwe w użyciu narzędzie dla rodziców i praktyków”.
Amy Robinson, certyfikowana analityczka behawioralna, doktorantka na wydziale psychologii
„Aktywacje świetnie się sprawdzają, gdy dzieci i młodzież wykonują je samodzielnie, ale mogą również stanowić uzupełnienie kompleksowej terapii. Bardzo mi się podoba, jak skomplikowane koncepcje związane z emocjami rozłożono na części pierwsze”.
Amy Board, MSW, LCSW, dyrektorka działu zdrowia psychicznego w Little City Foundation
Ospa wietrzna to choroba, którą uważa się za powszechną. Najczęściej dotyka...
czytaj więcejZespół Huntera to choroba metaboliczna o podłożu genetycznym, która często...
czytaj więcejZapalenie spojówek to stan, który może wystąpić u osób w każdym wieku i objawia...
czytaj więcejHemofilia to dziedziczna choroba krwi, charakteryzująca się zaburzeniami procesu...
czytaj więcejSkaza krwotoczna to grupa zaburzeń hemostazy, charakteryzująca się skłonnością...
czytaj więcej