CO DZIEŃ ŁATWIEJ ĆWICZENIA EDUKACYJNE
- Wydawca: Arson
- Rok wydania: 2012
- Wydanie: I
- Ilość stron: 60
- Oprawa: miękka
- ISBN: 978-83-61022-18-3
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 23,00 zł
Książka Co dzień łatwiej Ćwiczenia edukacyjne pokazuje proste ćwiczenia, do których nie są potrzebne specjalistyczne pomoce edukacyjne.
Ćwiczenia przeznaczone są dla wszystkich dzieci prawidłowo rozwijających się, ale także dla dzieci m.in. z dysleksją, z zaburzeniami rozwojowymi, z autyzmem, Zespołem Downa czy niepełnosprawnością intelektualną.
Ćwiczenia mogą być modyfikowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Są integralnym elementem całej terapii i nie jest wymagane wykonywanie ich w kolejności przedstawionej w książce. Występują bowiem na różnych etapach terapii.
Ćwiczenia dobrano w taki sposób, aby rozwijać umiejętność analizy i syntezy materiału językowego, słuchowego i pisanego. Proponowane zadania usprawniają pamięć, a także integrację percepcyjno - motoryczną związaną ze współdziałaniem procesów poznawczych i czynności ruchowych. Doskonalą koncentrację uwagi, prawidłowy słuch fonemowy oraz analizę i syntezę wzrokową, pamięć ruchu, sprawność manualną.
Każde ćwiczenie opatrzono oprócz instrukcji słownej fotografią, pokazującą, jak dane ćwiczenie powinno być wykonywane. Przejrzystość układu treści sprzyja skupieniu przy pracy.
„Samogłoski i sylaby” - zawiera proste ćwiczenia, które przygotowują dzieckodo nauki czytania i pisania samogłosek i sylab. Proponowane zadania rozwijają u dziecka poprawne rozpoznawanie i odwzorowywanie liter i sylab, potrzebne do późniejszego samodzielnego czytania i pisania.
„Pamięć szeregów” - w szczególności rozwija pamięć bezpośrednią pozwalającą na zapamiętanie i natychmiastowe odtworzenie prezentowanego materiału. Pomaga w wykonywaniu podstawowych zadań arytmetycznych takich jak dodawanie, odejmowanie, a w przypadku starszych dzieci – mnożenie, dzielenie czy rozwiązywanie zadań z treścią.
„Język i działanie” - łączy w sobie rozumienie poleceń językowych z samodzielną ich realizacją. Język prezentowany w ćwiczeniach rozbudowuje bierny (wewnętrzny) słownik dziecka.
„Opowiadam co widzę” - kształtuje pamięć słuchową, która odpowiada za utrwalanie i przypominanie informacji usłyszanych, a także pamięć bezpośrednią pozwalającą na zapamiętaniei natychmiastowe odtworzenie prezentowanego materiału.
Ospa wietrzna to choroba, którą uważa się za powszechną. Najczęściej dotyka...
czytaj więcejChoroba Wilsona to schorzenie, które może początkowo pozostawać niemal niewidoczne,...
czytaj więcejChoroba syropu klonowego (MSUD), mimo swojej pozornie łagodnej nazwy, stanowi poważne...
czytaj więcejOpryszczkowate zapalenie skóry wywołuje charakterystyczne zmiany skórne, które...
czytaj więcejNietolerancja fruktozy to stan, w którym organizm ma trudności z przetwarzaniem...
czytaj więcej