ULTRASONOGRAFIA ŻYŁ KOŃCZYN DOLNYCH
- Wydawca: MediPage
- Rok wydania: 2013
- Wydanie: II
- Ilość stron: 91
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788361104742
108,00 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 120,00 zł
Książka Piotra Kaweckiego Ultrasonografia żył kończyn dolnych została wydana na papierze kredowym. Zawiera wiele kolorowych oraz czarno-białych zdjęć. Drugie wydanie świadczy o tym, że spotkała się ona z pozytywnym przyjęciem Czytelników.
Z przedmowy prof. dr hab. Tomasza Zubilewicza do publikacji Ultrasonografia żył kończyn dolnych:
Szanowni czytelnicy z wielką przyjemnością chciałbym polecić książkę, która została pomyślana jako przewodnik z zakresu diagnostyki układu żylnego dla lekarzy zajmujących się zarówno diagnostyką ultrasonograficzną, jak i leczeniem Przewlekłej Choroby Żylnej (PChŻ) i Żylnej Choroby Zakrzepowo-Zatorowej (ŻChZZ). W bardzo przystępnej, uproszczonej formie autor przedstawił anatomię i patologię układu żylnego w oparciu o liczne przejrzyste schematy i zdjęcia ultrasonograficzne bardzo dobrej jakości. Autor szczegółowo opisuje różne odmiany anatomiczne położenia żył i ich ujść. Dalsze informacje dotyczą etiologii powstawania żylaków, czynników ryzyka rozwoju PChŻ, klasyfikacje żylaków. Następna część poświęcona jest diagnostyce ultrasonograficznej zakrzepicy żylnej, etiologii oraz metodom zapobiegania tej chorobie oraz jej leczenia. Kolejna część książki jest poświęcona obrzękom oraz diagnostyce różnicowej PChŻ i ŻChZZ...
Wiele miejsca autor poświęca prawidłowej technice badania ultrasonograficznego oraz odpowiedniemu opisowi tego badania, mającemu na celu przekazanie chirurgowi podejmującemu leczenie zabiegowe jak największej liczby informacji w jak najprostszy sposób.
Autor przedstawia liczne tzw. Tips&tricks mające na celu prawidłową wizualizację i interpretację tych badań. Kolejna część książki zwraca uwagę na odpowiedni mapping przedoperacyjny mający na celu identyfikację i zaznaczenie wszystkich źródeł refluksu. Ma to szczególne znaczenie w powodzeniu zabiegu i zminimalizowaniu liczby żylaków nawrotowych spowodowanych brakiem odpowiedniego zaopatrzenia wszystkich niewydolnych żył. Autor dużo miejsca poświęca żylakom nawrotowym oraz wyjaśnieniu przyczyn ich powstawania.
W końcowej części autor przedstawia własną propozycję protokołu z badania układu żylnego. Książka dzięki prostemu językowi, licznym ilustracjom i schematom jest przystępną pozycją dla każdego specjalisty zajmującego się diagnostyką i leczeniem układu żylnego.
To są powody, dla których pragnę zaprosić Państwa do lektury tej bardzo pożytecznej książki. Jestem przekonany, że czytelnik znajdzie odpowiedzi na szereg nurtujących Go pytań i wiele wskazówek pomocniczych w codziennej pracy zarówno jako ultrasonografii sty zajmującego się diagnostyką układu żylnego, jak i chirurga flebologa wykonującego różnorodne zabiegi na układzie żylnym, a uzyskane informacje pomogą ustrzec pacjenta przed nawrotami i powikłaniami związanymi z nieprawidłową diagnostyką i interpretacją badań.
1. Anatomia układu żylnego kończyn dolnych
2. Żyły głębokie
3. Żyły przeszywające
4. Epidemiologia. Aspekty kliniczne niewydolności żylnej
5. Zakrzepica żylna
6. Objawy podmiotowe oraz diagnostyka różnicowa
7. Ocena ultrasonograficzna naczyń żylnych kończyn dolnych
8. Pooperacyjne żylaki nawrotowe
9. Protokół badania ultrasonograficznego
Zespół POEMS to rzadkie schorzenie, które może znacząco wpływać na jakość...
czytaj więcejZespół Marfana to choroba genetyczna, która wpływa na różne układy i narządy...
czytaj więcejChoroby oczu to szeroka kategoria schorzeń, które wpływają na funkcjonowanie...
czytaj więcejChoroba Bowena to wczesne stadium raka skóry, znana również jako rak kolczystokomórkowy...
czytaj więcejChoroba von Willebranda charakteryzuje się różnorodnymi objawami klinicznymi,...
czytaj więcejRak tarczycy jest stosunkowo rzadkim, ale poważnym nowotworem, który rozwija się...
czytaj więcejChłoniak grudkowy charakteryzuje się powolnym, indolentnym przebiegiem i wywodzi...
czytaj więcejAmyloidoza jest schorzeniem, które wciąż pozostaje zagadką dla wielu pacjentów...
czytaj więcejChoć jego występowanie jest stosunkowo rzadkie w porównaniu z innymi nowotworami,...
czytaj więcejWirusowe zapalenie wątroby typu A (WZW A), zwane również żółtaczką pokarmową,...
czytaj więcejChoroba Addisona to temat, który zyskuje coraz większe zainteresowanie zarówno...
czytaj więcej