
CUD OLEJU LNIANEGO ŹRÓDŁO ZDROWIA I WITALNOŚCI
- Wydawca: Vital
- Rok wydania: 2021
- Wydanie: II
- Ilość stron: 168
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788381689045
31,90 zł
lub za 0zł przy zakupach
powyżej 299zł Najniższa cena z 30 dni: 31,90 zł
Zamówienia złożone od dnia 20 XII 2021 r. mogą zostać zrealizowane w styczniu.
Cud oleju lnianego Źródło zdrowia i witalności
Autor: dr Hans-Ulrich Grimm
Len wiernie towarzyszył człowiekowi na przestrzeni wieków. Jego włókna wykorzystywano do tworzenia tkanin na ubrania i materiał budulcowy. Nasiona zaś stanowiły cenne uzupełnienie diety. Olej lniany nie jest więc nowym wymysłem czy modą, niestety jednak zapomnianym. W ostatnich latach głównie za sprawą diety dr Budwig, ten olej roślinny odzyskał swoją sławę. Z książki dowiesz się, dlaczego warto pić olej lniany i wprowadzić siemię lniane do diety. Poznasz zastosowanie oleju lnianego i siemienia lnianego oraz ich właściwości lecznicze. W zdrowym odżywianiu ten zimno tłoczony olej roślinny stosuje się, jako dodatek do różnych dań. 2 łyżeczki oleju lnianego na czczo sprawią, że będziesz mieć piękną zdrową skórę i lśniące włosy. Jest też cennym składnikiem skutecznej diety odchudzającej oraz diety ketogenicznej. Przez lekarzy zalecany jest jako suplement przywracający psychiczną i umysłową równowagę. Siemię lniane czy też olej lniany są ogólnodostępne i z pewnością nie obciążą twojego portfela. Jak wykorzystać cud oleju lnianego?
Jak udowadniają zawarte w książce badania i osobiste historie pacjentów, zastosowanie oleju lnianego jest wszechstronne. Ten olej roślinny to niezwykle cenne źródło życiodajnych kwasów tłuszczowych Omega 3. A zawarte w nasionach lnu kwasy alfa linolenowy czy DHA są niezbędne w utrzymaniu równowagi. Wzmacniają działanie mózgu, wyostrzają umysł i wzmacniają psychikę. Przeciwdziałają zawałom serca i nadciśnieniu, zaburzeniom trawienia, wielu chorobom cywilizacyjnym, cukrzycy, a nawet niektórym nowotworom. Olej lniany przynosi doskonałe efekty przy wzmacnianiu włosów. A najnowsze badania dowodzą, że stanowi tajną broń przeciw starzeniu się. Ten naturalny olej pomoże Ci odzyskać zdrowie i witalność.
Autor książki, Dr Hans-Ulrich Grimm jest ekspertem od spraw żywności i autorem bestsellerów „Chemia w pożywieniu” i „Nie jedz tego”. W tej książce szczegółowo opisał właściwości lecznicze oleju lnianego. Znajdziesz w niej informacje, jak zastosować olej lniany na czczo albo jako dodatek do jedzenia. Zastosujesz siemię lniane oraz olej lniany w codziennie pielęgnacji skóry i włosów. Dowiesz się także, dlaczego naukowcy, lekarze, a nawet koncerny rolnicze zainteresowali się jego cudownymi właściwościami leczniczymi. Dodatkowym atutem tej publikacji jest lista dolegliwości, przy których siemię i olej lniany działają leczniczo i zapobiegawczo.
Jak ze wszystkim w życiu, również stosując olej lniany, trzeba zachować umiar. Dawkowanie uzależnione jest od wielu czynników. Z książki dowiesz się, jak dawkować olej lniany przy dolegliwościach takich jak alergie, stany zapalne czy nowotwór jelita. Uzyskasz wskazówki na temat stosowania oleju lnianego na czczo, podczas skutecznej diety odchudzającej i diety ketogenicznej. Poznasz też przepisy na pyszny shake mleczny z olejem lnianym czy twaróg z olejem lnianym do smarowania chleba na pikantnie, z czosnkiem. Zdecydowanie ułatwią ci one zdrowe odżywianie i stosowanie oleju lnianego w codziennej diecie.
Cud oleju lnianego Źródło zdrowia i witalności
Autor: dr Hans-Ulrich Grimm
Rozdział 1. Magiczny urok. Liczne zalety lnu.
Rozdział 2. Rozwijanie żagli. Okres rozkwitu lnu.
Rozdział 3. Czy olej lniany uszczęśliwia?O uzdrawiającej mocy lnu.
Rozdział 4. Cud omega-3. Len: najlepsze źródło naturalnych tłuszczów,
Rozdział 5. Złota mieszanka. Olej lniany przeciwko rakowi.
Rozdział 6. Od kopciuszka do księżniczki. Światowy renesans klasyka.
Załącznik 1. Uzdrawiający len. Naukowo wykazano: dolegliwości, przy których siemię lniane i olej lniany mogą działać profilaktycznie i leczniczo.
Załącznik 2. Kraina plotek. Słowa, przysłowia, bajki: jak kultura lnu wpłynęła na słownictwo.
Załącznik 3. O rwaniu i przędzeniu. Dziewięć razy przechodzi len przez ludzkie ręce w trakcie pracy służącej pozyskiwaniu włókien.
Załącznik 4. Sympatyczna rodzina. Linum usitatissimum i jego bracia: botanika lnu.
Załącznik 5. Trzeba wziąć. Przepisy kulinarne z zastosowaniem oleju lnianego i siemienia lnianego.
Strona Internetowa Medicon.pl korzysta z plików cookies. Możesz je wyłączyć w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.