
POWIĘŹ. BADANIE, PROFILAKTYKA I TERAPIA DYSFUNKCJI SIECI POWIĘZIOWEJ
- Wydawca: Edra Urban & Partner
- Rok wydania: 2014, dodruk 2016
- Wydanie: I
- Ilość stron: 450
- Oprawa: miękka
- ISBN: 978-83-7609-889-0
162,00 zł
lub za 0zł przy zakupach
powyżej 299zł
Zamówienia złożone od dnia 20 XII 2021 r. mogą zostać zrealizowane w styczniu.
Książka ta stanowi pierwszą pozycję literaturową w sposób kompleksowy opisującą nową dziedzinę dotycząca terapii i badań zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego, jaką jest fascynujący świat powięzi. Niniejsza książka ma na celu uporządkowanie dostępnych informacji dla naukowców zajmujących się na co dzień macierzą tkanki łącznej ciała ludzkiego, jaką jest powięź, a także dla terapeutów stosujących techniki manualne na tych szeroko rozpostartych strukturach. Książka ta powstała na bazie materiałów i publikacji prezentowanych na pierwszym i drugim Kongresie "International Fascia Research" w 2007 i 2009 roku i jest odzwierciedleniem wysiłków prawie stu naukowców i terapeutów z 19 krajów świata, ze wszystkich kontynentów.
Podręcznik ten jest obecnie najbardziej aktualnym, wieloaspektowym opracowaniem dotyczącym budowy i funkcji powięzi. Szczegółowo opisuje mechanizmy patofizjologiczne zmieniające jej wewnętrzną architekturę i potencjalne miejscowe oraz odległe skutki takich zmian. Ukazuje współczesne możliwości diagnozowania i terapii zaburzeń oraz schorzeń tkanki łącznej.
Publikacja skierowana jest do wszystkich, którzy w swojej pracy stykają się z problemem bólu mięśniowo-powięziowego. Powinna zainteresować przede wszystkim lekarzy specjalizujących się w ortopedii, reumatologii i rehabilitacji. Adresowana jest również do fizjoterapeutów i masażystów.
Tagi: fizjoterapia książki , rehabilitacja książki ,
CZĘŚĆ 1 Anatomia powięzi
CZĘŚĆ 2 Powięź jako narząd komunikacji
CZĘŚĆ 3 Przekazywanie sił przez system powięziowy
CZĘŚĆ 4 Fizjologia powięzi
CZĘŚĆ 5 Schorzenia dotyczące powięzi
CZĘŚĆ 6 Diagnostyka sprężystości powięzi
CZĘŚĆ 7 Terapie ukierunkowane na powięź
CZĘŚĆ 8 Badania naukowe powięzi: metodologiczne - wyzwania i nowe kierunki
Strona Internetowa Medicon.pl korzysta z plików cookies. Możesz je wyłączyć w swojej przeglądarce. Więcej o plikach cookies znajdziesz w naszej polityce prywatności.